495 514 556 info@koznihk.cz

 Botulotoxin

 

V estetické medicíně se botulotoxin používá již více než 20 let k vyhlazení vrásek v obličeji a u nadměrného pocení. Princip fungování této látky spočívá v dočasné blokaci přenosu nervových impulsů do svalu, který se tak uvolní a nestahuje se. Výsledkem je dočasné vyřazení mimických svalů z jejich funkce. Mimické vrásky se Vám poté již netvoří, přesto jste však schopni dávat najevo své emoce (pláč, smích, hněv atp.).
Využití botulotoxinu je považováno v dnešní době za velmi bezpečné.

Nejlepší efekt pozorujeme u mimických vrásek v okolí zevního koutku očí, nad kořenem nosu a na čele. Lze takto ošetřit i okolí kolem úst či na přední ploše krku. Při ošetření těchto skupin svalů je efekt velmi nenápadný a přirozený, nemusíte mít tedy obavy ze „zkamenělého“ vzhledu masky. Výsledkem zákroku je minimální viditelnost zásahu v obličeji, cílem je maximální přirozenost. 

Aplikace botulotoxinu není vhodná pro klienty s nervosvalovým onemocněním, periferní neuropatií, poruchou polykání nebo dýchání.
Dále je kontraindikací známá přecitlivělost na účinnou látku a užívání aminoglykosidových antibiotik (např. streptomycin, gentamycin).
Ošetření botulotoxinem rovněž není vhodné v místě, které je postiženo akutním zánětem.

Zákrok je ambulantní, bez nutnosti následné pracovní neschopnosti. Jedná se o několik vpichů velmi tenkou jehličkou při mírné bolestivosti, přesto nabízíme i možnost lokálního znecitlivění pomocí speciálního krému.

 Doporučení: 

  • Po zákroku je třeba 4 hodiny „ošetřené svaly trénovat“, tj. mračit se, dělat grimasy, nepředklánět se, neležet ve vodorovné poloze.

  • 2 dny po aplikaci nenavštěvujte sauny, vyhýbejte se slunci a nevystavujte se extrémním změnám venkovních teplot. Jemné líčení a odličování je možné.

  • 2 týdny tato místa nemasírujte (např.při kosmetickém ošetření).

Efekt botulotoxinu nastupuje za 1–2 týdny. Přetrvává přibližně 4 – 6 měsíců. Funkce ošetřených mimických svalů se poté vrací zcela na původní úroveň a ošetření je tak možné znovu zopakovat.